Zniżki OC dla młodego kierowcy: jak je uzyskać?

Młodzi kierowcy, po pozytywnie zdanym egzaminie na prawo jazdy, często myślą, że najgorsze mają już za sobą. Zanim jednak zostaną pełnoprawnymi kierowcami, muszą swoje pierwsze auto zarejestrować i ubezpieczyć. Aby uzyskać jednak zniżki OC dla młodego kierowcy trzeba trochę sprytu i wiedzy na ten temat.

Skąd tak wysokie stawki dla młodych kierowców?

Ze statystyk. Ubezpieczalnie biorą pod uwagę fakt, że młodzi, jeszcze niedoświadczeni kierowcy, częściej są sprawcami stłuczek i wypadków, niż ich starsi doświadczeni koledzy. Oczywiście na wysokość ceny ma wpływ wiele innych czynników, ale wiek kierowców jest głównym  wyznacznikiem ceny. Zwyżki mogą sięgać nawet do kilkuset złotych. Dlatego warto wiedzieć co robić, aby uniknąć tego rodzaju niespodzianek.

 

Znajdź starszego kolegę po fachu i wpisz go do dowodu rejestracyjnego

Ustanowienie współwłaściciela jest najpowszechniejszą formą ucieczki od zwyżek na ubezpieczeniu młodego kierowcy. Najczęściej do dowodów rejestracyjnych jako współwłaściciel, wpisywany jest któryś z rodziców lub starsze rodzeństwo, dzięki którym ich wypracowane przez lata zniżki obejmą również młodego kierowcę. 

Czy cena polisy uzależniona jest od miasta, w którym mieszkasz?

Tak. Duże miasta charakteryzują się większą ilością skrzyżować, rond, wyjazdów z dróg podporządkowanych, itd. Dla ubezpieczyciela oznacza to większe ryzyko stłuczki. Poza tym w godzinach szczytu ulice dużych miast zakorkowują się i tłoczą, co również powoduje duże większe ryzyko zarysowań, kolizji i stłuczek. Jeśli więc mieszkasz na przykład we Wrocławiu i w dodatku masz około 20 lat, ubezpieczenie OC może cię naprawdę słono kosztować. Jeśli na przykład tylko tam studiujesz, a rzeczywiście mieszkasz w mniejszej miejscowości, podaj adres zameldowania, nie zamieszkania. Analogicznie bowiem ceny OC w mniejszych miastach mogą być niższe.

Wykup pakiet, będzie taniej

Korzystaj z wszelkiego rodzaju promocji lub kupuj ubezpieczenie w pakietach. Ponadto ubezpieczalnie obniżą Tobie cenę, jeśli zdecydujesz się na płatność z góry.

W razie pytań, skontaktuj się z nami - 720 221 221. Doardzimy, któe ubezpieczenie wybrać, aby nie przepłacić.

Komentarze (3) -

 • forever young

  2016-05-20 15:31:40 | Odpowiedź

  No cóż. Trzeba kombinować. Mam OC razem z ojcem. Sam był mega dużo płacił!

 • młody

  2016-05-24 15:45:20 | Odpowiedź

  Ja nie mam z kim wziąć ubezpieczenia. Od początku sam płacę i sie dobrze z tym czuje. Sam nabijam sobie zniżkiSmile

 • Kamil

  2016-05-25 15:53:43 | Odpowiedź

  To prawda. Trzeba trochę kombinować. Ja mimo młodego wieku staram sie porównywać ceny i nie zawsze składka wychodzi taka tragicznaSmile

Dodaj komentarz

Loading