Zadbaj o NNW dziecka na wakacjach

Już niedługo wakacje. Jest to wymarzony i długo oczekiwany czas dla wszystkich dzieci. Wakacje dla najmłodszych to okazja do ciągłej zabawy i odpoczynku, a dla rodziców to okres pojawiających się pytań o bezpieczeństwo. Nie ma co ukrywać, że bezpieczeństwo dziecka na wakacjach to podstawa i  nie ma tu znaczenia czy spędza się czas na szkolnym boisku, podwórku przy bloku lub na różnego rodzaju koloniach lub obozach. W tym artykule dowiesz się jak wygląda ubezpieczenie NNW dziecka na wakacjach i sprawdzisz o czym pamiętać w kwestii bezpieczeństwa.

Szkolne NNW

Każdy rodzić chce, by dziecko podczas zajęć w szkole miało zapewnioną kompleksową ochronę. Szkolne NNW to ubezpieczenie, które zapewnia ochronę Twojemu dziecku i pozwala Ci spać spokojnie. Podczas zajęć w szkole, na korytarzach, boiskach i salach gimnastycznych zawsze może dojść do niespodziewanego wypadku. Potknięcie, upadek może doprowadzić do poważnych obrażeń. Dzięki polisie NNW za np. złamaną nogę lub wybity ząb odszkodowanie zostanie wypłacone przez ubezpieczyciela.

Szkolne NNW przeznaczone jest dla:

  • Przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponad gimnazjalnych,
  • Studentów,
  • Wychowanków domów dziecka, ognisk wychowawczych i ośrodków, gdzie pracuje się z dziećmi,
  • Nauczycieli, wychowawców i pozostałego personelu.

Eksperci SuperUbezpieczenia.pl przypominają, że szkolne NNW nie działa tylko podczas zajęć szkolnych. Ochrona zapewniona jest przez 24h/ 7 dni w tygodniu. Dotyczy to również ochrony podczas zajęć pozalekcyjnych, wakacji oraz podczas uprawiania sportów.

Pamiętaj, że szkolne NNW oferowane przez szkołę nie zawsze zapewnia najlepszą ochronę. Zwracaj zawsze uwagę na wszystkie szczegóły w umowie ubezpieczeniowej. Sprawdzaj zakres i sumę ubezpieczenia. Jeśli ubezpieczenie zaproponowane przez szkołę nie spełnia Twoich oczekiwań możesz zawsze „na własną” rękę wykupić inne ubezpieczenie NNW.

Ubezpieczenie na wakacje

Wakacje większości dzieciom kojarzy się z wycieczkami, koloniami lub obozami. Decydując się wysłanie swojej pociechy na taki zorganizowany wyjazd masz nadzieję, że wszystko jest dopięte na ostatni guzik. Czasem okazuje się, że ubezpieczenie oferowane w ramach wycieczki posiada niskie sumy ubezpieczenia i minimalny zakres ochrony. Warto więc pomyśleć nad dodatkowym ubezpieczeniem turystycznym na czas wyjazdu dziecka na wymarzony obóz.

W wyborze kompleksowego ubezpieczenia turystycznego szczególną uwagę zwróć na:

  • Koszty leczenia,
  • NNW,
  • OC w życiu prywatnym (powinno zainteresować rodziców, którzy wyjeżdżają z dzieckiem),
  • Ubezpieczenie bagażu,
  • Ubezpieczenie obejmujące uprawianie sportów.

Ubezpieczenie turystyczne w porównaniu do kosztów wycieczki nie jest duże. W wyborze polisy nie należy sugerować się ceną tylko zapisami zawartymi w OWU. Sprawdzaj zawsze zakres ochrony i sumę ubezpieczenia. Pamiętaj, że wszystkie szczegóły odnośnie ubezpieczenia znajdują się w OWU. Znajomość tego dokumentu pozwoli na uniknięcie nieporozumień w przyszłości.

Każdy rodzic chce, by jego dziecko podczas wakacji miało zapewnioną kompleksową ochronę. Szkolne NNW i polisa turystyczna powinna zainteresować wszystkich tych, którzy planują spędzić wyjątkowo tegoroczne wakacje. Spraw, by dziecko miło wspominało ten czas, a Ty zapewnij sobie spokój wiedząc, że Twoje dziecko jest pod dobrą opieką.

Sprawdź ile kosztuje szkolne NNW i polisa turystyczna. Eksperci SuperUbezpieczenia.pl porównają oferty we wszystkich firmach i znajdą dla Ciebie ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb. Po więcej szczegółów wejdź na www.superubezpieczenia.pl lub zadzwoń 720 221 221.

 

Dodaj komentarz

Loading