Ubezpieczenie wyjazdu na Słowację: sprawdź zakres polisy!

Amatorzy górskich wycieczek doskonale wiedzą, jakie zagrożenia mogą czekać na szczytach gór. Wystarczy najmniejszy błąd by ulec poważnemu wypadkowi. W przeciwieństwie do miejskich aglomeracji – tu karetka na sygnale nie przyjedzie. Z pomocą ruszą ratownicy, którzy najpierw szukają, a potem udzielają niezbędnej pomocy medycznej pechowym turystom. Zanim jednak wyruszysz na wędrówkę wykup odpowiednie ubezpieczenie wyjazdu na Słowację.

Ratownicy to osoby, które narażając swoje zdrowie i życie uczestniczą w zorganizowanych akcjach ratowniczych na terenach górskich, udzielając  pomocy medycznej. W dzień ich święta warto przypomnieć  jak ważny jest ich zawód i jakim doświadczeniem i umiejętnościami muszą dysponować, by w razie wypadku odnaleźć i uratować ludzkie życie.

Na Słowacji koszty ratownictwa pokrywane są z kieszeni turystów!

W Polsce koszty akcji ratunkowej finansowane  są z budżetu państwa, niestety na Słowacji, koszty te pokrywa już osoba, której akcja ratownicza dotyczy. Słowacja obowiązek pokrycia kosztów akcji wyspecjalizowanych jednostek ratowniczych wprowadziła w 2006 roku. Z danych Horskiej Zachrannej Służby, (słowackiego odpowiednika Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego), wynika, że ratownicy górscy interweniują średnio 700 razy w ciągu roku. Zgodnie z obowiązującymi przepisami HZS osoba korzystająca z pomocy służb związanej z akcją ratunkową lub poszukiwawczą w górach, zobowiązana jest do zapłaty kosztów działań ratowniczych. I co ważne - koszt wyprawy ratunkowej na Słowacji z użyciem śmigłowca to kwoty przekraczające kilkadziesiąt tysięcy złotych. Jak zapobiec takiemu ryzyku? Wystarczy wykupić odpowiednie Ubezpieczenie wyjazdu na Słowację z odpowiednim do profilu wyjazdu zakresem ochrony. Przy wyborze polisy należy zwrócić szczególnie uwagę na pokrycie kosztów ratownictwa w górach. Oczywiście warto mieć ze sobą dokument w postaci EKUZ, ale to tylko podstawowa ochrona, w dodatku do pomocy, medycznej jakiej  nam ewentualnie udzielą słowaccy lekarze, będziemy musieli dopłacić ( i to sporo).

Ubezpieczenie wyjazdu na Słowację - koszty leczenia pod lupą

Podstawą  każdego ubezpieczenia turystycznego są oczywiście koszty leczenia (KL) . Planując wyjazd na Słowację, powinniśmy zainwestować w polisę z kosztami leczenia opiewającymi na sumę gwarantowana co najmniej  na 20 000 – 30 000 euro. Zakres co prawda nie najwyższy, ale już powinien nam zapewnić opłaty medyczne i ratownicze w ramach polisy. W ramach kosztów leczenia można liczyć także na usługę Assistance, czyli telefoniczne wsparcie Centrum Alarmowego, które w razie potrzeby zorganizuje wszystkie usługi i wszelką pomoc podczas pobytu za granicą.

Inne opcje ubezpieczenia równie ważne

Innym elementem polisy turystycznej  jest ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW). To wsparcie finansowe osób ubezpieczonych, które na skutek wypadku lub choroby ucierpiały na zdrowiu. Ubezpieczyciel wypłaca ubezpieczonemu stosowne odszkodowanie rekompensując poniesione straty. Następstwa nieszczęśliwych wypadków to czasem konieczność długotrwałej i kosztownej rehabilitacji. Posiadając polisę to ubezpieczyciel weźmie na siebie sfinansowanie wszystkich kosztów związanych z powrotem do zdrowia. Opcja ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej (OC), to zabezpieczenie na wypadek, kiedy w razie niefortunnych wydarzeń spowodujemy szkody u osób trzecich. Tu również zakład ubezpieczeń weźmie na siebie finansową odpowiedzialność, jeśli z jakiś powodów będziemy musieli wypłacić  komuś odszkodowanie, lub odkupić zniszczone mienie.

Skorzystaj z pomocy ekspertów

Wybór i znalezienie odpowiedniego ubezpieczenia może wielu osobom sprawić problemy. Nie trać czasu i pieniędzy. Eksperci SuperUbezpieczenia.pl porównają ceny ubezpieczeń we wszystkich firmach. Skontaktuj się z ekspertami SuperUbezpieczenia.pl pod numerem 720 221 221 lub wejdź na www.superubezpieczenia.pl. Zwiedzaj słowackie szlaki bezpiecznie, a my zadbamy o Twoje ubezpieczenie. SuperUbezpieczenia.pl to kompleksowa ochrona i ubezpieczenie wyjazdu na Słowację.

 

Dodaj komentarz

Loading