Ubezpieczenie turystyczne na egzotyczny wyjazd

Jeszcze kilka lat temu wycieczki do krajów egzotycznych były rzadkością, a Polacy najczęściej wyjeżdżali do Egiptu, Turcji  czy Tunezji. Obecnie, takie kierunki jak Kuba, Meksyk, Tajlandia to niemal standard w ofertach większości biur podróży. Przed wyjazdem należy zadbać o odpowiednie ubezpieczenie turystyczne na egzotyczny wyjazd.

Ubezpieczenie oferowane przez biuro podróży nie wystarczy

Oferowane przez touroperatorów polisy turystyczne charakteryzują się niską sumą ubezpieczenia i zazwyczaj posiadają wąski zakres ochrony. Taka sytuacja wynika z obowiązku jakie polskie prawo nakłada na właścicieli biur podróży, którzy muszą każdemu turyście zapewnić tego rodzaju ochronę. Żeby więc obowiązek ten był spełniony, właściciele biur turystycznych ubezpieczają swoich klientów w takim zakresie, aby nie stanowiło to dla nich zbyt dużego, dodatkowego obciążenia finansowego – im węższy zakres ochrony tym niższa składka za  ubezpieczenie.

Karta EKUZ nie dla tych co jadą daleko

Jeśli  zamierzasz spędzać wakacje w jednym z państw Unii Europejskiej możesz zabezpieczyć się kartą EKUZ, która zapewnia tylko podstawową opiekę medyczną.

Jadąc w dalsze części świata  musisz wykupić indywidualne ubezpieczenie turystyczne na egzotyczny wyjazd, z odpowiednim, szerokim zakresem ochrony i sumą ubezpieczenia taką, która w razie potrzeby pokryje finansowe skutki różnych nieprzewidzianych wydarzeń.

Jaki zakres powinno posiadać ubezpieczenie turystyczne na egzotyczny wyjazd?

  • Ubezpieczenie kosztów leczenia – jedna z najważniejszych usług, która musi znaleźć się w polisie na wyjazd do krajów egzotycznych. Oczywiście wyższa suma jest jednoznaczna z droższą polisą, ale wybierając się w tak daleką podróż nie możemy podejmować żadnego Brak odpowiedniej polisy może nas bardzo drogo kosztować;
  • Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków – w sytuacji, gdy w następstwie nieszczęśliwego wypadku doznamy trwałego uszczerbku na zdrowiu my w ramach ubezpieczenia NNW otrzymamy stosowne odszkodowanie;
  • Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej – opcja ta zapewni wypłatę odszkodowania osobie trzeciej za wyrządzoną przez nas (nieumyślnie) szkodę osobową lub rzeczową;
  • Ubezpieczenie bagażu podróżnego – wybierając się na Kubę, do Meksyku, lub w inne egzotyczne kierunki czekają nas nie tylko długie loty, ale zapewne jakiś czas spędzimy na lotniskach w oczekiwaniu na odpowiednie połączenie. Warto mieć na uwadze ubezpieczenie bagażu podróżnego, gdyż utrata lub kradzież bagaży dość często zdarzają się na lotniskach;
  • Ubezpieczenie assistance –to różnego rodzaju pomoc na jaką możemy liczyć ze strony ubezpieczyciela.
  • Transport medyczny - z zagranicy, a w tym przypadku z dalekich egzotycznych krajów  to ogromny koszt. Dlatego tak ważne jest ubezpieczenie, które w razie wypadku zapewni nam powrót do kraju. W obrębie Europy to wydatek od 30 do 100 tys. zł, ale już  repatriacja z Tajlandii to koszt 60 tys. euro.
  • Ubezpieczony od kosztów rezygnacji z podróży

Planując wakacje egzotyczne zazwyczaj robimy to kilka miesięcy przed wyjazdem. Mając na uwadze długi czas przed planowanym wyjazdem warto zastanowić się nad polisą, która zabezpieczy nasze finanse na wypadek, kiedy będziemy zmuszeni zrezygnować z podróży. Może zdarzyć się tak, że klika dni przed wyjazdem trafimy do szpitala lub robiąc ostanie przed podróżą zakupy zostaniemy okradzeni z dokumentów. Z ubezpieczeniem od rezygnacji z wyjazdu, anulowanie wycieczki to tylko kwestia zgłoszenia a nie straty pieniędzy.

Dodaj komentarz

Loading