Ubezpieczenie taksówki

Przypadający na dzień 30 sierpnia dzień taksówkarza to argument do tego, żeby przypomnieć o tak zwanych ubezpieczeniach niestandardowych. W przypadku ubezpieczenia taksówki warto   poszukać firmy, która specjalizuje się w tego rodzaju ochronie.

Cena polisy samochodu typu TAXI będzie wyższa od kosztów ubezpieczenia auta prywatnego

Zakres obowiązkowego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej reguluje Ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. W tym względzie jedynym kryterium będzie zatem cena, jaką proponuje firma ubezpieczeniowa. Biorąc pod uwagę specyfikę pracy taksówkarza, warto oprócz obowiązkowego ubezpieczenia wykupić dodatkowe, które uwzględni ryzyka związane z prowadzoną działalnością.

Wykup dodatkową ochronę związaną ze specyfiką Twojego zawodu

Wybierając Ubezpieczenie taksówki, należy wziąć pod uwagę dodatkową ochronę, która  związana jest ze specyfiką pracy. Taksówki są eksploatowane o wiele częściej niż samochody używane do celów prywatnych. Ryzyko więc wystąpienia szkód w postaci częstszych napraw, zbitych szyb lub nieszczęśliwych wypadków, w których poszkodowany będzie pasażer jest tu o wiele wyższe. W związku z tym oprócz obowiązkowego OC wykupić autocasco lub assistance. Assistance to szczególny rodzaj ubezpieczenia, które może być niezwykle przydatne dla kierowców taksówek. W praktyce oznacza to, że kierowca taksówki, który posiada takie ubezpieczenie może skorzystać nie tylko z porady prawnej w sporze z pasażerem, ale może  liczyć również na odholowanie pojazdów uczestniczących w wypadku lub uzyskać przydatne informacje dotyczące procedur związanych z likwidacją szkody na infolinii ubezpieczyciela. Oczywiście wszelkiego rodzaju usługi związane z ofertą uzależnione są od danego towarzystwa, dlatego warto przed podjęciem ostatecznej decyzji dokładnie przejrzeć zakres ochrony.

Tu jednak należy zwrócić uwagę na to, iż Towarzystwa Ubezpieczeniowe wprowadzają ograniczenia dla taksówek. Według niektórych OWU ubezpieczenie taksówki w dodatkowym zakresie ubezpieczeń dobrowolnych bez uwzględnienia jego przeznaczenia, może skutkować brakiem odpowiedzialności przy szkodzie. Koniecznie więc zawierając umowę z zakładem ubezpieczeń informujemy, iż pojazd, którego polisa dotyczy przeznaczony jest do przewozu osób.

Dodaj komentarz

Loading