Ubezpieczenie nagrobka - już od 8 zł za rok

Śmierć bliskiej osoby to dla każdego człowiek bardzo trudny czas. W żałobie trzeba jednak zadbać o kilka ważnych rzeczy związanych z pogrzebem. Trzeba przyznać, że koszt pogrzebu, nagrobka nie jest tani. Czy postawiony pomnik można ubezpieczyć? Poznaj historię, które może zdarzyć się każdemu i pomyśl nad ubezpieczeniem nagrobka.

Nie zawsze święty spokój

Na początek chcemy przedstawić Państwu historię Pani Janiny, która idealnie przedstawi sprawę jak ważne okazać się może ubezpieczenie nagrobka. Otóż tuż przed 1 listopada 2016 roku Pani Janina wykupiła ubezpieczenie nagrobka. Zdecydowała się na ten krok, gdyż dużo słyszała o aktach wandalizmu i wolała zabezpieczyć pomnik swoich rodziców, którego wartość to kilka tysięcy złotych. Wszystkich Świętych to czas odwiedzin na grobach, nikogo nie dziwią zatłoczone alejki. Nic więc dziwnego, że płyta nagrobna rodziców Pani Janiny została przewrócona. Z pewnością nie było to umyślne działanie, a wynik nieuwagi lub ścisku pomiędzy pomnikami. Szkoda zostałą wyceniona na nieco ponad tysiąc złotych. Spory wydatek. Tutaj pojawia się pytanie, czy ubezpieczenie nagrobka pokryło koszty naprawy płyty nagrobnej? Tak, Pani Janina nie poniosła kosztów renowacji nagrobka.

Ubezpiecz nagrobek

Na temat ubezpieczenia nagrobka o wypowiedź poprosiliśmy eksperta ds. ubezpieczeń z SuperUbezpieczenia.pl, Mariusza Lewaszowa. Tutaj dowiadujemy się, że:

„Jeśli chodzi o szkody na cmentarzu od razu pojawia się pytanie, kto za to odpowiada? Czy jest to firma kamieniarska, właściciel nagrobka czy zarządca cmentarza? Wszystko zależy jednak od sytuacji. Ubezpieczenie nagrobka sprawia, że za wszystkie koszty związane z renowacją lub naprawą spadną na Towarzystwo Ubezpieczeniowe.”

„SuperUbezpieczenia.pl od lat starają się zapewnić swoim klientom najlepszą ochronę ubezpieczeniową. Właśnie z tą myślą SuperUbezpieczenia.pl we współpracy z firmą Gothaer oferuje produkt ubezpieczenia nagrobka. Zapewnia kompleksową ochronę i kosztuje już od 8 zł rocznie.”

Jaki jest zakres ubezpieczenia?

Ochrona nagrobka  w swoim zakresie obejmuje wszystkie szkody związane z dewastacją, gradem, hukiem ponaddźwiękowym, huraganem, lawiną, naporem śniegu, osuwaniem się ziemi, powodzią, pożarem, uderzeniem pioruna, trzęsieniem ziemi, uderzeniem pojazdu, upadkiem obiektów, aktami wandalizmu i zapadaniem się ziemi.

Eksperci SuperUbezpieczenia.pl przypominają, by przed podpisaniem umowy dokładnie zapoznać się z OWU. W razie jakichkolwiek pytań można skontaktować się pod numerem 720 221 221 lub wejść na www.superubezpieczenia.pl. Obejmij nagrobek swoich bliskich kompleksową ochroną już od 8 zł rocznie.

Komentarze (1) -

  • Helena

    2017-02-03 15:38:33 | Odpowiedź

    O nagrobek trzeba dbać. Czasem jednak nie mamy wpływ np. na śnieg, wiatr lub okolicznych huliganów. Kupiłam ubezpieczenie i mam kompleksową ochronęSmile

Dodaj komentarz

Loading