Indywidualne Szkolne NNW

Pomimo rosnącej świadomości wśród Polaków, wielu rodziców wybierając szkolne ubezpieczenie NNW jest pewnych, że spełniają obowiązek wobec szkoły. Nic bardziej mylnego. Ani ubezpieczenie grupowe – oferowane przez szkołę, ani Indywidualne Szkolne NNW nie jest obowiązkowe i nie musimy do niego przystępować. Warto podkreślić, że indywidualne ubezpieczenie daje dziecku szerszą i przede wszystkim – realną ochronę w razie, gdy ucierpi w wyniku różnego typu zdarzeń.  

Indywidualne Szkolne NNW

Wszystkie dzieci rozwijają się poprzez ruch. To naturalna potrzeba każdego dziecka, dlatego nikogo nie powinna dziwić ich nadmierna  ruchliwość. Niestety często bywa tak, że rozpierająca dzieci energia zakończyć się może mniejszą lub większą kontuzją. A te najczęściej zdarzają się w szkole, w drodze na lekcje, na boisku, czy wreszcie na podwórku. Warto zatem posiadać odpowiednią ochronę w postaci ubezpieczenia, dzięki któremu możemy uzyskać finansowe środki na pokrycie kosztów leczenia, rehabilitacji czy innych czynności związanych z powrotem do zdrowia.  

Szkolne NNW zazwyczaj rodzice kupują w szkołach jako ubezpieczenie grupowe

Większość nadal jest przekonana o tym, że wykupienie ubezpieczenia jest obowiązkowe, dlatego bez żadnych pytań płacą za polisę na pierwszych szkolnych zebraniach z wychowawcą. Co prawda wychowawcy coraz częściej informują rodziców, że jest to tylko propozycją, ale w większość placówek nie podaje takiej informacji. Ubezpieczenie grupowe posiada zazwyczaj wąski zakres ochrony, suma a ubezpieczenia jest na tyle niska, że w razie wypadku nie zapewnia realnej ochrony naszemu dziecku. W związku z tym warto przemyśleć kwestię i zapewnić dziecku najlepszą ochronę ubezpieczeniową.  Popularność „grupówki” wiąże się również z jej ceną. Szkoły oferując szkolne NNW przedstawiają zazwyczaj ubezpieczenie za które należy zapłacić około 30 do 40 zł.

Indywidualne Szkolne NNW wybieraj z głową

Zanim zdecydujesz się indywidualnie ubezpieczyć dziecko  koniecznie zwróć uwagę na jego parametry. Od tego zależeć będzie ewentualne  odszkodowanie za wypadek lub wypłatę środków związanych z następstwami nieszczęśliwych wypadków.

Suma ubezpieczenia 

Jest to maksymalna kwota jaką wypłaci ubezpieczyciel za rożnego  rodzaju (określone w OWU) wydarzenia. Od sumy ubezpieczenia zależy cena polisy, dlatego szkolne NNW oferowane  przez placówki są dość tanie (posiadają niską sumę ubezpieczenia). W przypadku ubezpieczenia NNW, sumy  są wyrażone procentowo. Im poważniejszy wypadek, tym ta wartość jest wyższa. Suma ubezpieczenia bezpośrednio przekłada się na wysokość otrzymanej rekompensaty.

Zakres ubezpieczenia 

Jedna z ważniejszych części polisy. To tutaj ubezpieczyciel zaznacza, za jakie wydarzenia bierze odpowiedzialność finansową. Jeśli chodzi  o Indywidualne Szkolne NNW zakres ubezpieczenia  to wypadek, wskutek którego nasze dziecko doznało urazów. Indywidualne Szkolne NNW może obejmować nie tylko zadośćuczynienie, ale także zwrot całości lub części kosztów za pobyt w szpitalu i rehabilitację.

Warunki ogólne

Ogólne Warunki Ubezpieczenia – to części polisy, w której ubezpieczyciel opisuje szczegółowo wszelkie zdarzenie za które bierze finansową odpowiedzialność. Tur również  znajdują się wyłączenia umowy (czyli te wydarzenie które nie będą brane pod uwagę). Ponadto takie informacje jak definicje, wysokość sumy, zakres ochrony, podstawa prawna itp. znajdują się właśnie w tej części umowy. 

Młody piłkarz, młody karateka. Oni potrzebują szerszej ochrony

Tu również znajdują się zapisy dotyczące tak zwanych rozszerzeń. Co to takiego? Jeśli nasze dziecko uczęszcza na dodatkowe zajęcia z piłki nożnej czy karate – należy poinformować o tym zakład. Specjalne rozszerzenie, zapewni ochronę wówczas, gdy do wypadku dojdzie podczas uprawiania pozalekcyjnych sportów. 

 

Dodaj komentarz

Loading