Czego nie pokryje karta EKUZ?

Z roku na rok świadomość ubezpieczeniowa Polaków wzrasta. Wiemy jakiej ochrony potrzebujemy nawet podczas kilkudniowego wyjazdu. Niestety nie wszyscy o tym pamiętają. Eksperci SuperUbezpieczenia.pl przypominają, że karta EKUZ podczas zagranicznego wyjazdu może nie zapewnić odpowiedniej ochrony. Jak zadbać o bezpieczny wakacyjny wyjazd?

Przecież mam ubezpieczenie!

Polacy kochają podróżować. W tym roku podobnie jak w latach poprzednich najpopularniejszymi zagranicznymi kierunkami są Chorwacja, Hiszpania, Włochy, Bułgaria. Wiele osób w kwestii ubezpieczenia nie pamięta jednak o najważniejszym- swoim bezpieczeństwie. Błędne jest myślenie, że jadąc na wakacje z kartą EKUZ znajdujemy się pod dobrą opieką. Osoby wyrabiając kartę EKUZ uważają, że mogą korzystać z darmowej służby zdrowia bez ograniczeń. Niestety trzeba się liczyć z dodatkowymi kosztami.  Dopiero w przypadku niespodziewanego wypadku okazuje się, że zamiast z dobrymi wspomnieniami do kraju wracamy z dużym rachunkiem za udzieloną pomoc.

Co to jest karta EKUZ?

Karta EKUZ to Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego. Dzięki niej Polacy mogą korzystać z państwowej służby zdrowia na takich zasadach jak obywatele danego kraju. Okazuje się jednak, że w wielu państwach obywatele są zobowiązani do pokrycia części kosztów leczenia w publicznych placówkach.

Czego nie pokryje karta EKUZ?

W ramach EKUZ możesz korzystać z opieki placówek medycznych, które mają podpisaną umowę współpracy z polskim NFZ. Karta EKUZ nie pokryje kosztów leczenia w prywatnych placówkach oraz nie pokryje kosztu transportu medycznego do kraju. EKUZ nie zapłaci również za wizyty specjalistyczne i akcję ratunkową.

W mediach co jakiś czas pokazywane są historie Polaków, którzy podczas pobytu za granicą musieli skorzystać ze specjalistycznej opieki i nie posiadali kompleksowego ubezpieczenia turystycznego. Za udzieloną pomoc został im wystawiony bardzo wysoki rachunek. Tutaj przypominamy, że leczenie za granicą jest bardzo kosztowne. Brak polisy oznacza, że za wszystko musisz zapłacić z własnej kieszeni. Udzielona pomoc może kosztować nawet kilkaset tysięcy złotych. Jedno jest pewne. Nie warto oszczędzać na kompleksowym ubezpieczeniu.

Zainwestuj w ubezpieczenie turystyczne

Karta EKUZ może nie zapewniać odpowiedniej ochrony. Warto więc zainwestować w ubezpieczenie turystyczne, które zapewnia:

  • Zwrot kosztów leczenia,
  • Zwrot kosztów akcji ratowniczej i transportu medycznego do kraju,
  • Opłacenie wizyt u specjalistów,
  • Ubezpieczenie NNW,
  • Ubezpieczenie bagażu.

Koszt polisy turystycznej w porównaniu ze wszystkimi kosztami organizacji zagranicznego wyjazdu nie jest duży. Eksperci SuperUbezpieczenia.pl od prawie 20 lat znajdują dla swoich Klientów z całej polski najlepsze polisy turystyczne. Skorzystaj z naszej pomocy i ciesz się z wyjazdu. Skontaktuj się z nami pod numerem 720 221 221 lub wejdź na www.superubezpieczenia.pl.

Dodaj komentarz

Loading