Choroba przewlekła a ubezpieczenie turystyczne

Zagraniczne wyjazdy turystyczne z roku na rok cieszą się dużą popularnością. Planujesz tegoroczne wakacje, czy już myślisz o urlopie w przyszłym roku? Chciałbyś wyjechać, ale chorujesz przewlekle i nie wiesz jakie ubezpieczenie turystyczne wybrać? Sprawdź jak znaleźć ubezpieczenie turystyczne, które obejmuje ochroną Twój aktualny stan zdrowia.

Świadomość ubezpieczeniowa Polaków się zwiększa. Coraz częściej decydujemy się na zakup indywidualnej polisy turystycznej na zagraniczne wakacje. Przypominamy, że kompleksowa polisa zapewnia pomoc w razie nieszczęśliwego wypadku lub np. choroby. Koszty związane z udzieloną za granicą pomocą mogą być bardzo wysokie. Brak ubezpieczenia oznacza, że za wszystko trzeba zapłacić z własnej kieszeni.

Choroba przewlekła

Osoby chorujące przewlekłe muszą pamiętać, że wykupując ubezpieczenie turystyczne muszą zawrzeć opcję „choroby przewlekłe”.  Osoby z problemami zdrowotnymi zapewne wiedzą jak bardzo ważna jest opieka medyczna za granicą.

Towarzystwa Ubezpieczeniowe w umowach zaznaczają, że koszty leczenia obejmują nagłe niespodziewane zachorowania. Jeśli więc masz np. cukrzycę i z tego powodu trafisz do szpitalu, musisz liczyć się z tym, że nie otrzymasz odszkodowania. Zapisy w OWU jasno określają, że ubezpieczyciel nie pokrywa kosztów za choroby przewlekłe, na które w ostatnich latach był leczony Ubezpieczony.

Co to jest choroba przewlekła?

Definicja „choroby przewlekłej” może się trochę różnić w zależności od Towarzystwa Ubezpieczeniowego. Najczęściej za chorobę przewleką uznaje się:

  • Stan, który wymaga systematycznego leczenia i cyklicznych kontroli u lekarza. Choroba przewlekła charakteryzuje się powolnym rozwojem i długim przebiegiem. Do takich chorób zalicza się np. cukrzycę, astmę, nowotwory, choroby układu krążenia itp.

Oprócz definicji choroby przewlekłej niektórzy ubezpieczyciele podają również definicję „powikłania choroby przewlekłej”:

  • Choroba, która jest przyczyną hospitalizacji w okresie 12 miesięcy przed zawarciem umowy ubezpieczenia. Jest to nagłe wystąpienie objawów chorobowych ze strony tego samego lub innego narządu lub układu, który pozostaje w bezpośrednim związku z chorobą i wymaga natychmiastowej pomocy lekarskiej.

Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne obejmujące choroby przewlekłe?

Polisa turystyczna dla osób chorych przewlekle jest przeważnie droższa niż „standardowe” ubezpieczenie. Zwyżka w takiej polisie może wynosić nawet 300%. Pamiętajmy jednak, że podpisując umowę ubezpieczeniową klient zwalnia swoich lekarzy z tajemnicy lekarskiej, a ubezpieczyciel może mieć wgląd do dokumentacji medycznej.

Ubezpieczenie turystyczne zapewnia kompleksową ochronę i zwrot kosztów leczenie w razie niespodziewanego zdarzenia podczas zagranicznych wakacji.  Ubezpieczyciel nie pokryje jednak ewentualnych kosztów, gdy choroba w czasie urlopu ma związek z powikłaniami chorobowymi, na które cierpiało się przed wyjazdem. Warto więc kupić ubezpieczenie turystyczne, które rozszerzone jest o choroby przewlekłe. Sprawdź ile kosztuje taka polisa? Eksperci SuperUbezpieczenia.pl znajdą dla Ciebie polisę, która spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Skontaktuj się z nami pod numerem 720 221 221 lub wejdź na www.superubezpieczenia.pl.

 

Dodaj komentarz

Loading